United Chemi-Con SMG16VB153M22DLL
SMG16VB153M22DLL picture photo
Mfg. Part Number
SMG16VB153M22DLL
Brief Description
CAP ALUM 15000UF 20% 16V RADIAL
Datasheet Download
SMG16VB153M22DLL.pdf
Availability of SMG16VB153M22DLL
QUANTITY
SMG16VB153M22DLL Order Process
Ship out your order
Specifications of SMG16VB153M22DLL
Internal Part NumberEIS-SMG16VB153M22DLL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance15000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating16V
ESR (Equivalent Series Resistance)53 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.38A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.575" (40.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMG16VB153M22DLL
Related LinksSMG16VB1, SMG16VB153M22DLL Datasheet, United Chemi-Con Distributor
SMG16VB153M22DLL Details Description
Related parts for SMG16VB153M22DLL
IC OPAMP INSTR 1.3MHZ 8DIP datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 4A TO252 datasheet.pdf
LED 3MM QUAD HI EFF GREEN PCMNT datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 100mA 24-TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 A195 datasheet.pdf
Connector Receptacle 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MCU 256KB RAM 128TQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT datasheet.pdf