United Chemi-Con SMG200VB331M22BLL
SMG200VB331M22BLL picture photo
Mfg. Part Number
SMG200VB331M22BLL
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 200V RADIAL
Datasheet Download
SMG200VB331M22BLL.pdf
Availability of SMG200VB331M22BLL
QUANTITY
SMG200VB331M22BLL Order Process
Ship out your order
Specifications of SMG200VB331M22BLL
Internal Part NumberEIS-SMG200VB331M22BLL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)753 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.07A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMG200VB331M22BLL
Related LinksSMG200VB, SMG200VB331M22BLL Datasheet, United Chemi-Con Distributor
SMG200VB331M22BLL Details Description
Related parts for SMG200VB331M22BLL
Crystal 5.1850MHz 30ppm 32pF 80 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 34 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 120V datasheet.pdf
Connector Header 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 144UH 10A 32 MOHM TH datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS PIN datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 10POS DR LOW P datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf