United Chemi-Con SMG50VB332M22BLL
SMG50VB332M22BLL picture photo
Mfg. Part Number
SMG50VB332M22BLL
Brief Description
CAP ALUM 3300UF 20% 50V RADIAL
Datasheet Download
SMG50VB332M22BLL.pdf
Availability of SMG50VB332M22BLL
QUANTITY
SMG50VB332M22BLL Order Process
Ship out your order
Specifications of SMG50VB332M22BLL
Internal Part NumberEIS-SMG50VB332M22BLL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance3300µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)80 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.42A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMG50VB332M22BLL
Related LinksSMG50VB3, SMG50VB332M22BLL Datasheet, United Chemi-Con Distributor
SMG50VB332M22BLL Details Description
Related parts for SMG50VB332M22BLL
CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 14-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMA datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.6A 125 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
WIRE DUCT SLOTTED 6' datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB datasheet.pdf
PLATE ADAPTER MODIFIED datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 10V T/H datasheet.pdf