Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D02-ST-BK
SMH100-LPPE-D02-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D02-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 4POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D02-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D02-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D02-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D02-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D02-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions4
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-D02-ST-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-D02-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-D02-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-D02-ST-BK
CAP ALUM 4700UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 158MA 3.45 OHM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 14POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LENS FOR NICHIA N119 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL W/SKT datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FLAT BKWY 04CKT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf