Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D04-RA-BK
SMH100-LPPE-D04-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D04-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 8POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D04-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D04-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D04-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D04-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D04-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions8
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-D04-RA-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-D04-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-D04-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-D04-RA-BK
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS 8.70MM NAT datasheet.pdf
LED IND 8MM YELLOW 12V datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 3SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
RES NET MULT OHM SIP datasheet.pdf
IC MOD 3D ACC/GYRO INEMO 14VFLGA datasheet.pdf
CONTACT PIN datasheet.pdf
RELAY SSR 530VAC/50A DC datasheet.pdf