Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D45-RA-BK
SMH100-LPPE-D45-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D45-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 90POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D45-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D45-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D45-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D45-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D45-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions90
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-D45-RA-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-D45-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-D45-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-D45-RA-BK
IDC CABLE - CSR60G/AE60M/CSR60G datasheet.pdf
IC MONITOR SUPPLY 3.0V TO92-3 datasheet.pdf
SOCKET PWR ENTRY 2P 2.5MM SNAPIN datasheet.pdf
CAP CER 5PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
SENSOR LASER 16M PNP 10-30VDC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
MICRO 31 M 3" JACKS A174 datasheet.pdf