Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D45-ST-BK
SMH100-LPPE-D45-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D45-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 90POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D45-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D45-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D45-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D45-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D45-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions90
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)