Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S20-SC-BK
SMH100-LPPE-S20-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S20-SC-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 20POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S20-SC-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S20-SC-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S20-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S20-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S20-SC-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S20-SC-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S20-SC-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S20-SC-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S20-SC-BK
IC RELAY PHOTOV 300V 165MA 16DIP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 800MA 32VDC 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 2.2A 40 MOHM TH datasheet.pdf