Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S49-SD-BK
SMH100-LPPE-S49-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S49-SD-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 49POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S49-SD-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S49-SD-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S49-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S49-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S49-SD-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions49
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S49-SD-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S49-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S49-SD-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S49-SD-BK
TERM BLOCK PLUG 14POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 3W SMB datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 300A DO205AB datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 4.9PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
BALUN FILM 75 OHM 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 60POS GOLD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.5A SYNC 8HTSOP datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 1210 X7R 2.2レF 25V datasheet.pdf