Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-D02-ST-BK
SMH100-LPSE-D02-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-D02-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 4POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-D02-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-D02-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-D02-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-D02-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-D02-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions4
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-D02-ST-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-D02-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-D02-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-D02-ST-BK
MODULE DDR 512MB 184-DIMM datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 270MA 1.4 OHM datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 4.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 0.18 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 144TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS TIN datasheet.pdf
HAN TC100 FEMALE CONTACT 25MM datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
POWER MOD 3PH BRIDGE 55A MTK datasheet.pdf