Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-D04-ST-BK
SMH100-LPSE-D04-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-D04-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 8POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-D04-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-D04-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-D04-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-D04-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-D04-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions8
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-D04-ST-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-D04-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-D04-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-D04-ST-BK
JUMPER-H1504TR/A2015A/H1504TR 3" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SSD 8GB SCSI datasheet.pdf
IC COMPARATOR BTR 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 5SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 400MA 700 MOHM datasheet.pdf