Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-D11-ST-BK
SMH100-LPSE-D11-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-D11-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 22POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-D11-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-D11-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-D11-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-D11-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-D11-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-D11-ST-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-D11-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-D11-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-D11-ST-BK
RES SMD 3.32KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 33PF 500V U2J RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 3W DO216AA datasheet.pdf
TOOL CRIMP HAND 24-28AWG SOCKET datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
TOOL CRIMP W/DIES datasheet.pdf
CAP FILM 0.0015 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf