Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S13-SD-BK
SMH100-LPSE-S13-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S13-SD-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 13POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S13-SD-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S13-SD-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S13-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S13-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S13-SD-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S13-SD-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S13-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S13-SD-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S13-SD-BK
IC XDCP SGL 256TAP 50K 14-TSSOP datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-DFN datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
IC FPGA 68 I/O 100VQFP datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 135 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A DL 16HTSSOP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf