Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S34-SD-BK
SMH100-LPSE-S34-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S34-SD-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 34POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S34-SD-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S34-SD-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S34-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S34-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S34-SD-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S34-SD-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S34-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S34-SD-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S34-SD-BK
CONN RECEPT 20POS FREE HANGING datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 2.4A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 12MH 46MA 143 OHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf