Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S38-RA-BK
SMH100-LPSE-S38-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S38-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 38POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S38-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S38-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S38-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S38-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S38-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions38
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S38-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S38-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S38-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S38-RA-BK
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 20% 1206 datasheet.pdf
AMBIENT LIGHT SENSOR 6CHIPLED datasheet.pdf
IC SW HALL EFFECT OMNI SOT23W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RJI CABLE 4XAWG22/7 TRAIHAN PP datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 1W DO213AB datasheet.pdf
WASHER datasheet.pdf
RES ARRAY 16 RES 22K OHM 18DRT datasheet.pdf