Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S45-SC-BK
SMH100-LPSE-S45-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S45-SC-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 45POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S45-SC-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S45-SC-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S45-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S45-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S45-SC-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions45
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S45-SC-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S45-SC-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S45-SC-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S45-SC-BK
TVS DIODE 77.8VWM 125VC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1960MHZ 0603 datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX HS 3-8 16TSSOP datasheet.pdf
C SH TII 1 I/O REC INS C datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES SMD 12.1KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
COVER CLASS R AND H 250V 400A WI datasheet.pdf