Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S47-ST-BK
SMH100-LPSE-S47-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S47-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 47POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S47-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S47-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S47-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S47-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S47-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions47
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S47-ST-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S47-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S47-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S47-ST-BK
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
GDT 800V 15% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 110 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SPACER datasheet.pdf
THYRISTOR STUD 70A 700V TO-94 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 74MM datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 16-QFN datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 740MA 325 MOHM datasheet.pdf