Sullins Connector Solutions SMH101-LPPE-D26-SP-BK
SMH101-LPPE-D26-SP-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH101-LPPE-D26-SP-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 52POS
Datasheet Download
SMH101-LPPE-D26-SP-BK.pdf
Availability of SMH101-LPPE-D26-SP-BK
QUANTITY
SMH101-LPPE-D26-SP-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH101-LPPE-D26-SP-BK
Internal Part NumberEIS-SMH101-LPPE-D26-SP-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions52
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH101-LPPE-D26-SP-BK
Related LinksSMH101-LPP, SMH101-LPPE-D26-SP-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH101-LPPE-D26-SP-BK Details Description
Related parts for SMH101-LPPE-D26-SP-BK
RES SMD 33K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RELAY RF SPST 500MA 5V datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 9100PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
DUAL CHANNEL OVER-VOLTAGE PROT datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.7A 66 MOHM SMD datasheet.pdf