Sullins Connector Solutions SMH102-LPPE-D19-SP-BK
SMH102-LPPE-D19-SP-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH102-LPPE-D19-SP-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 38POS
Datasheet Download
SMH102-LPPE-D19-SP-BK.pdf
Availability of SMH102-LPPE-D19-SP-BK
QUANTITY
SMH102-LPPE-D19-SP-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH102-LPPE-D19-SP-BK
Internal Part NumberEIS-SMH102-LPPE-D19-SP-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions38
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.075" (1.90mm)
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH102-LPPE-D19-SP-BK
Related LinksSMH102-LPP, SMH102-LPPE-D19-SP-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH102-LPPE-D19-SP-BK Details Description
Related parts for SMH102-LPPE-D19-SP-BK
DUCT WIRE SLOT PVC ADH LTGRY 3" datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 5V 500MA SNGL datasheet.pdf
FIXED IND 420NH 26A 1.3 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN IDC 5POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
RES 665 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 720MA 540 MOHM datasheet.pdf
SURGE SCHUCKO GERMAN PLUG 2 USB datasheet.pdf
QUICK CARR USB MODEM AERIS datasheet.pdf
CAP 25KVP 125PF 10% datasheet.pdf