Sullins Connector Solutions SMH102-LPPE-D32-SP-BK
SMH102-LPPE-D32-SP-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH102-LPPE-D32-SP-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 64POS
Datasheet Download
SMH102-LPPE-D32-SP-BK.pdf
Availability of SMH102-LPPE-D32-SP-BK
QUANTITY
SMH102-LPPE-D32-SP-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH102-LPPE-D32-SP-BK
Internal Part NumberEIS-SMH102-LPPE-D32-SP-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions64
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.075" (1.90mm)
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH102-LPPE-D32-SP-BK
Related LinksSMH102-LPP, SMH102-LPPE-D32-SP-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH102-LPPE-D32-SP-BK Details Description
Related parts for SMH102-LPPE-D32-SP-BK
ADAPTER PROGRAMMER 96-BGA datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 2.5UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.8 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 160UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
POT 1K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
10POS, MIXED,TAB HSG,ASSY datasheet.pdf