Sullins Connector Solutions SMH151-LPSE-D15-SM-BK
SMH151-LPSE-D15-SM-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH151-LPSE-D15-SM-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 30POS
Datasheet Download
SMH151-LPSE-D15-SM-BK.pdf
Availability of SMH151-LPSE-D15-SM-BK
QUANTITY
SMH151-LPSE-D15-SM-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH151-LPSE-D15-SM-BK
Internal Part NumberEIS-SMH151-LPSE-D15-SM-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH151-LPSE-D15-SM-BK
Related LinksSMH151-LPS, SMH151-LPSE-D15-SM-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH151-LPSE-D15-SM-BK Details Description
Related parts for SMH151-LPSE-D15-SM-BK
CONN ADAPTER RCPT FC-ST SIMPLEX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 250MW SOD882 datasheet.pdf
MINI MI II 8POS W/O CLIP ASSY datasheet.pdf
MAXI CON-X GROMMET datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 785MA 290 MOHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 625MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.024UF RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 4XDFN datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V 20% X5R 0402 datasheet.pdf