Sullins Connector Solutions SMH152-LPSE-D19-SP-BK
SMH152-LPSE-D19-SP-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH152-LPSE-D19-SP-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 38POS
Datasheet Download
SMH152-LPSE-D19-SP-BK.pdf
Availability of SMH152-LPSE-D19-SP-BK
QUANTITY
SMH152-LPSE-D19-SP-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH152-LPSE-D19-SP-BK
Internal Part NumberEIS-SMH152-LPSE-D19-SP-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions38
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.075" (1.90mm)
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH152-LPSE-D19-SP-BK
Related LinksSMH152-LPS, SMH152-LPSE-D19-SP-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH152-LPSE-D19-SP-BK Details Description
Related parts for SMH152-LPSE-D19-SP-BK
DIODE ARRAY GP 100V 215MA SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 14.4V 250A DISC 5MM datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 4SMD datasheet.pdf
SISONIC MINI TOP PORT DIGITAL S datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 31POS GOLD datasheet.pdf