CUI Inc. SMI24-15-V-P6
SMI24-15-V-P6 picture photo
Mfg. Part Number
SMI24-15-V-P6
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 24W
Datasheet Download
SMI24-15-V-P6.pdf
Availability of SMI24-15-V-P6
QUANTITY
SMI24-15-V-P6 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMI24-15-V-P6
Internal Part NumberEIS-SMI24-15-V-P6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
FormWall Mount
Input TypeMulti-Blade
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output15V
Current - Output (Max)1.6A
Power (Watts)24W
No Load Power Consumption100mW (Max)
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension2.95" L x 1.38" W x 2.58" H (75.0mm x 35.0mm x 65.6mm)
ApprovalsCE, cULus, NEMKOgs, PSE
Power (Watts) - Max24W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMI24-15-V-P6
Related LinksSMI24-, SMI24-15-V-P6 Datasheet, CUI Inc. Distributor
SMI24-15-V-P6 Details Description
Related parts for SMI24-15-V-P6
RES SMD 82K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 12POS datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 750.0UH SMD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V 10% RADIAL datasheet.pdf
LED ASSY VERT 5MM GRN PVC 565NM datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.1MH 58MA 50 OHM TH datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
8MM PROX 10-30VDC NPN 1.5M datasheet.pdf