Taiyo Yuden SMK316BJ222MF-T
SMK316BJ222MF-T picture photo
Mfg. Part Number
SMK316BJ222MF-T
Brief Description
CAP CER 2200PF 630V X5R 1206
Datasheet Download
SMK316BJ222MF-T.pdf
Availability of SMK316BJ222MF-T
QUANTITY
SMK316BJ222MF-T Order Process
Ship out your order
Specifications of SMK316BJ222MF-T
Internal Part NumberEIS-SMK316BJ222MF-T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMK316BJ222MF-T
Related LinksSMK316B, SMK316BJ222MF-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
SMK316BJ222MF-T Details Description
Related parts for SMK316BJ222MF-T
BOX ABS BLACK 6.88"L X 4.88"W datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 0.5A DPAK datasheet.pdf
IC AMP MULTIPLEX 900MHZ 16-QSOP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 4V 20% 0603 datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 13-INP 16-SOIC datasheet.pdf
PROBE TEMP THERMOCOUPLE TYPE-K datasheet.pdf
MOUNT HARDWARE 2PLASTIC NUTS M30 datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/4W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 1NH 300MA 50 MOHM SMD datasheet.pdf