Microsemi Commercial Components SMLJ210CE3/TR13
SMLJ210CE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
SMLJ210CE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 210VWM SMCJ
Datasheet Download
SMLJ210CE3/TR13.pdf
Availability of SMLJ210CE3/TR13
QUANTITY
SMLJ210CE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMLJ210CE3/TR13
Internal Part NumberEIS-SMLJ210CE3/TR13
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)210V
Voltage - Breakdown (Min)-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse300W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMLJ210CE3/TR13
Related LinksSMLJ210, SMLJ210CE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
SMLJ210CE3/TR13 Details Description
Related parts for SMLJ210CE3/TR13
RES SMD 8.2K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 18.2KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 820K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 143MHZ 90FBGA datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 9POS .3M datasheet.pdf
RES 205K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 0.88"DIA BK/YLL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 18.5V 10W datasheet.pdf