Vishay/Beyschlag SMM02070C1652FBP00
SMM02070C1652FBP00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C1652FBP00
Brief Description
RES SMD 16.5K OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C1652FBP00.pdf
Availability of SMM02070C1652FBP00
QUANTITY
SMM02070C1652FBP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C1652FBP00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C1652FBP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C1652FBP00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C1652FBP00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C1652FBP00 Details Description
Related parts for SMM02070C1652FBP00
Crystal 35.2512MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 8.8A TO-247AC datasheet.pdf
SEALING BOOT FOR SWITCH datasheet.pdf
CONN HEADER 50PS R/A SHORT LATCH datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 62K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
WH SELF-LAM POLY 1X.35X1" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
CONN FML 4POS TO MALE 4POS datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf