Vishay/Beyschlag SMM02070C3900FBP00
SMM02070C3900FBP00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C3900FBP00
Brief Description
RES SMD 390 OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C3900FBP00.pdf
Availability of SMM02070C3900FBP00
QUANTITY
SMM02070C3900FBP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C3900FBP00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C3900FBP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C3900FBP00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C3900FBP00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C3900FBP00 Details Description
Related parts for SMM02070C3900FBP00
CAP FILM 0.1UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC ADC SMPL 12BIT 80MSPS 48TSSOP datasheet.pdf
RES MO 1W 59 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 158 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LENS SQ 1POS 25X25MM 9.4MM HT datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf