Vishay/Beyschlag SMM02070C5103FBS00
SMM02070C5103FBS00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C5103FBS00
Brief Description
RES SMD 510K OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C5103FBS00.pdf
Availability of SMM02070C5103FBS00
QUANTITY
SMM02070C5103FBS00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C5103FBS00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C5103FBS00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C5103FBS00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C5103FBS00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C5103FBS00 Details Description
Related parts for SMM02070C5103FBS00
IC ADC 12BIT LC2MOS 5V LP 24SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 372 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 15COND 24AWG SLATE 100' datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 60W datasheet.pdf
IND PRESSURE TRANSMITTER 1000 PS datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.1A SOT723 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 31MA 125VAC datasheet.pdf