United Chemi-Con SMQ200VS681M25X30T2
SMQ200VS681M25X30T2 picture photo
Mfg. Part Number
SMQ200VS681M25X30T2
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
SMQ200VS681M25X30T2.pdf
Availability of SMQ200VS681M25X30T2
QUANTITY
SMQ200VS681M25X30T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMQ200VS681M25X30T2
Internal Part NumberEIS-SMQ200VS681M25X30T2
PackagingTray
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)366 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.68A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMQ200VS681M25X30T2
Related LinksSMQ200VS6, SMQ200VS681M25X30T2 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
SMQ200VS681M25X30T2 Details Description
Related parts for SMQ200VS681M25X30T2
CONN EDGECARD 12POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 15.9VC SMB datasheet.pdf
SERVER CABINET 19" 42U BLACK datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
RES 61.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 665 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 453K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf