Texas Instruments SN65LVDS100DGKG4
SN65LVDS100DGKG4 picture photo
Mfg. Part Number
SN65LVDS100DGKG4
Manufacturer
Product Category
Interface - Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Brief Description
IC REDRIVER 1CH 2GBPS 8VSSOP
Datasheet Download
SN65LVDS100DGKG4.pdf
Availability of SN65LVDS100DGKG4
QUANTITY
SN65LVDS100DGKG4 Order Process
Ship out your order
Specifications of SN65LVDS100DGKG4
Internal Part NumberEIS-SN65LVDS100DGKG4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSOT23, VSSOP Cu Wire 28/Jun/2013
Copper Wire Revision C 24/Sep/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package80
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Series-
PackagingTube
TypeBuffer, ReDriver
Applications-
InputCML, LVDS, LVPECL
OutputLVDS
Data Rate (Max)2Gbps
Number of Channels1
Delay Time470ps
Signal Conditioning-
Capacitance - Input0.6pF
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Current - Supply25mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-VSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SN65LVDS100DGKG4
Related LinksSN65LVDS, SN65LVDS100DGKG4 Datasheet, Texas Instruments Distributor
SN65LVDS100DGKG4 Details Description
Related parts for SN65LVDS100DGKG4
FUSE BOARD MOUNT 6.3A 125VAC RAD datasheet.pdf
IC TRANSCVR 8BIT N-INV 20DIP datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 20POS .100 GOLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 5.4A 26 MOHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET HSHM 176POS 8ROW R/A datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf