Texas Instruments SN65LVDT100D
SN65LVDT100D picture photo
Mfg. Part Number
SN65LVDT100D
Manufacturer
Product Category
Interface - Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Brief Description
IC REDRIVER 1CH 2GBPS 8SOIC
Datasheet Download
SN65LVDT100D.pdf
Availability of SN65LVDT100D
QUANTITY
SN65LVDT100D Order Process
Ship out your order
Specifications of SN65LVDT100D
Internal Part NumberEIS-SN65LVDT100D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package75
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Series-
PackagingTube
TypeBuffer, ReDriver
Applications-
InputCML, LVDS, LVPECL
OutputLVDS
Data Rate (Max)2Gbps
Number of Channels1
Delay Time470ps
Signal Conditioning-
Capacitance - Input0.6pF
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Current - Supply25mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SN65LVDT100D
Related LinksSN65LV, SN65LVDT100D Datasheet, Texas Instruments Distributor
SN65LVDT100D Details Description
Related parts for SN65LVDT100D
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.75W TH datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP THIN FILM 12PF 25V 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG TERM BLOCK 2POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
SPECIAL TRIM FOR MAT # 82320-600 datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 350MA 600 MOHM datasheet.pdf