Texas Instruments SN74LVC2G17YZAR
SN74LVC2G17YZAR picture photo
Mfg. Part Number
SN74LVC2G17YZAR
Manufacturer
Product Category
Logic - Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
Brief Description
IC BUFF DL SCHMIT TRIG 6DSBGA
Datasheet Download
SN74LVC2G17YZAR.pdf
Availability of SN74LVC2G17YZAR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SN74LVC2G17YZAR Order Process
Ship out your order
Specifications of SN74LVC2G17YZAR
Internal Part NumberEIS-SN74LVC2G17YZAR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
Series74LVC
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeSchmitt Trigger - Buffer, Driver
Number of Elements2
Number of Bits per Element1
Current - Output High, Low32mA, 32mA
Voltage - Supply1.65 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-XFBGA, DSBGA
Supplier Device Package6-DSBGA, 6-WCSP (1.4x0.9)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SN74LVC2G17YZAR
Related LinksSN74LVC, SN74LVC2G17YZAR Datasheet, Texas Instruments Distributor
SN74LVC2G17YZAR Details Description
Related parts for SN74LVC2G17YZAR
RES SMD 21K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 20AWG .156 YELLOW datasheet.pdf
IC FIFO CLOCKED 64X36X2 120QFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 250MW SOT23 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES GLSWOBBLE datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS .100" GOLD datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 1.25W DO214AC datasheet.pdf