ITT Cannon, LLC SNLM-P-C70-25L-BN
SNLM-P-C70-25L-BN picture photo
Mfg. Part Number
SNLM-P-C70-25L-BN
Brief Description
CONN STR PLUG CRIMP PIN BRN
Datasheet Download
SNLM-P-C70-25L-BN.pdf
Availability of SNLM-P-C70-25L-BN
QUANTITY
SNLM-P-C70-25L-BN Order Process
Ship out your order
Specifications of SNLM-P-C70-25L-BN
Internal Part NumberEIS-SNLM-P-C70-25L-BN
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Contact Finish Thickness-
Current Rating250A
Voltage - Rated1000VAC, 1500VDC
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SNLM-P-C70-25L-BN
Related LinksSNLM-P-C, SNLM-P-C70-25L-BN Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
SNLM-P-C70-25L-BN Details Description
Related parts for SNLM-P-C70-25L-BN
CAP CER 3900PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
Crystal 4.8970MHz 50ppm 20pF 70 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
IC SUPERVIOSR 3.3V SOT23-3 datasheet.pdf
IC FPGA 426 I/O 780FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC TERM datasheet.pdf
BOARD EVAL 70X90 VG/FG PLATFORM datasheet.pdf
CONN MCX JACK STR 50OHM PCB datasheet.pdf