TE Connectivity Raychem Cable Protection SO63-1-55-26-90
SO63-1-55-26-90 picture photo
Mfg. Part Number
SO63-1-55-26-90
Brief Description
SOLDER SHIELD TERM 26 AWG LEAD
Datasheet Download
SO63-1-55-26-90.pdf
Availability of SO63-1-55-26-90
QUANTITY
SO63-1-55-26-90 Order Process
Ship out your order
Specifications of SO63-1-55-26-90
Internal Part NumberEIS-SO63-1-55-26-90
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information012361-000 Statement of ComplianceRoHS 2 Statement
Featured ProductSolderSleeve Wire Splices
Standard Package500
TypeWire to Wire
Diameter0.075" (1.9mm), 0.105" (2.6mm)
Length0.650" (16.51mm)
ColorBlue, Transparent
FeaturesImmersion Resistant, Preinstalled Lead Wire
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SO63-1-55-26-90
SO63-1-55-26-90 Details Description
Related parts for SO63-1-55-26-90
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 16COND 0.050 GRAY 275' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 6.73MM datasheet.pdf
RES 1.27 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONNECTOR - PRESSFIT datasheet.pdf
RES SMD 3.9M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf