Vishay/Dale SOMC140362R0JEA
SOMC140362R0JEA picture photo
Mfg. Part Number
SOMC140362R0JEA
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 62 OHM 14SOIC
Datasheet Download
SOMC140362R0JEA.pdf
Availability of SOMC140362R0JEA
QUANTITY
SOMC140362R0JEA Order Process
Ship out your order
Specifications of SOMC140362R0JEA
Internal Part NumberEIS-SOMC140362R0JEA
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)62
Tolerance±5%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.090" (2.29mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SOMC140362R0JEA
Related LinksSOMC140, SOMC140362R0JEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
SOMC140362R0JEA Details Description
Related parts for SOMC140362R0JEA
CONN HEADER 14POS 1.5MM R/A SMD datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14-TVSOP datasheet.pdf
OSC XO 106.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 4.5-9VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CABLE SET datasheet.pdf
FUSE 600MA 600V GLASS SHORT RJS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 3.1A 60 MOHM SMD datasheet.pdf