Vishay/Dale SOMC160322K0GEA
SOMC160322K0GEA picture photo
Mfg. Part Number
SOMC160322K0GEA
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 22K OHM 16SOIC
Datasheet Download
SOMC160322K0GEA.pdf
Availability of SOMC160322K0GEA
QUANTITY
SOMC160322K0GEA Order Process
Ship out your order
Specifications of SOMC160322K0GEA
Internal Part NumberEIS-SOMC160322K0GEA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.090" (2.29mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SOMC160322K0GEA
Related LinksSOMC160, SOMC160322K0GEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
SOMC160322K0GEA Details Description
Related parts for SOMC160322K0GEA
RES 1.8K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 150KHZ 8UMAX datasheet.pdf
MOD CORD REVERSED 4-4 BLACK 7' datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 30POS GOLD SMD datasheet.pdf
MODULE MAGNETIC 1PORT 1000BASE-T datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf