Vishay/Dale SOMC2001100RGEA
SOMC2001100RGEA picture photo
Mfg. Part Number
SOMC2001100RGEA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 19 RES 100 OHM 20SOIC
Datasheet Download
SOMC2001100RGEA.pdf
Availability of SOMC2001100RGEA
QUANTITY
SOMC2001100RGEA Order Process
Ship out your order
Specifications of SOMC2001100RGEA
Internal Part NumberEIS-SOMC2001100RGEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesSOMC
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Number of Resistors19
Number of Pins20
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.540" L x 0.220" W (13.72mm x 5.59mm)
Height0.090" (2.29mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SOMC2001100RGEA
Related LinksSOMC200, SOMC2001100RGEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
SOMC2001100RGEA Details Description
Related parts for SOMC2001100RGEA
SUPT POST MINI .27"DIA 3/4" datasheet.pdf
BUZZ MAGNET 12V CIRC 16MM RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 31A TO-220 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IP CORE DDR2 SDRAM CTLR XP2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT ORANGE 0.52" CC datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 100MA 4.7 OHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 2POS GOLD datasheet.pdf