Amphenol Industrial SP00SE-16-26S(301)
SP00SE-16-26S(301) picture photo
Mfg. Part Number
SP00SE-16-26S(301)
Brief Description
CONN RCPT 26POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
SP00SE-16-26S(301).pdf
Availability of SP00SE-16-26S(301)
QUANTITY
SP00SE-16-26S(301) Order Process
Ship out your order
Specifications of SP00SE-16-26S(301)
Internal Part NumberEIS-SP00SE-16-26S(301)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions26
Shell Size - Insert16-26
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP00SE-16-26S(301)
Related LinksSP00SE-16, SP00SE-16-26S(301) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SP00SE-16-26S(301) Details Description
Related parts for SP00SE-16-26S(301)
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES 309 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 111VWM 179VC SMC datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
XCEDE HD 2W RGHT 4PVH 8C WK datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK BNC 50OHM datasheet.pdf