Amphenol Industrial SP06SE-18-30S(301)
SP06SE-18-30S(301) picture photo
Mfg. Part Number
SP06SE-18-30S(301)
Brief Description
CONN PLUG 30POS INLINE SKT
Datasheet Download
SP06SE-18-30S(301).pdf
Availability of SP06SE-18-30S(301)
QUANTITY
SP06SE-18-30S(301) Order Process
Ship out your order
Specifications of SP06SE-18-30S(301)
Internal Part NumberEIS-SP06SE-18-30S(301)
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions30
Shell Size - Insert18-30
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A, 13A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP06SE-18-30S(301)
Related LinksSP06SE-18, SP06SE-18-30S(301) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SP06SE-18-30S(301) Details Description
Related parts for SP06SE-18-30S(301)
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE CTRL TOP 36KHZ datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 19A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 120MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 5.4A 10 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
4MM BANANA JACK TO 2MM PLUG RED datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf