API Delevan SP1008R-681H
SP1008R-681H picture photo
Mfg. Part Number
SP1008R-681H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 680NH 876MA 157 MOHM
Datasheet Download
SP1008R-681H.pdf
Availability of SP1008R-681H
QUANTITY
SP1008R-681H Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1008R-681H
Internal Part NumberEIS-SP1008R-681H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSP1008R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance680nH
Tolerance±3%
Current Rating850mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)157 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1008R-681H
Related LinksSP1008, SP1008R-681H Datasheet, API Delevan Distributor
SP1008R-681H Details Description
Related parts for SP1008R-681H
RELAY PWR CNTRLR 15A 120VAC 150K datasheet.pdf
RES SMD 11.8 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf