API Delevan SP1210R-182H
SP1210R-182H picture photo
Mfg. Part Number
SP1210R-182H
Brief Description
FIXED IND 1.8UH 1.03A 195 MOHM
Datasheet Download
SP1210R-182H.pdf
Availability of SP1210R-182H
QUANTITY
SP1210R-182H Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1210R-182H
Internal Part NumberEIS-SP1210R-182H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Material - CoreFerrite
Inductance1.8µH
Tolerance±3%
Current Rating1.03A
Current - Saturation965mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)195 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1210R-182H
Related LinksSP1210, SP1210R-182H Datasheet, API Delevan Distributor
SP1210R-182H Details Description
Related parts for SP1210R-182H
IDC CABLE- APK40A/ AE40M / APK40 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT UNIPOLAR 48LFCSP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CUSTOM MOTOR 3VDC BI-POLAR ONLY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
FUSE HEV LC 450VDC 10A CARTRIDGE datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 500MW SOD80 datasheet.pdf