API Delevan SP1210R-333G
SP1210R-333G picture photo
Mfg. Part Number
SP1210R-333G
Brief Description
FIXED IND 33UH 243MA 3.5 OHM SMD
Datasheet Download
SP1210R-333G.pdf
Availability of SP1210R-333G
QUANTITY
SP1210R-333G Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1210R-333G
Internal Part NumberEIS-SP1210R-333G
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±2%
Current Rating243mA
Current - Saturation225mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.5 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1210R-333G
Related LinksSP1210, SP1210R-333G Datasheet, API Delevan Distributor
SP1210R-333G Details Description
Related parts for SP1210R-333G
RES 270 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
LED 3MM BI-LEVEL GREEN RA PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.6A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V JB 0402 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TUBING CORRUGATED SLIT 1.5" datasheet.pdf
EVAL KIT FOR DS28EL15 datasheet.pdf
THERMOSTAT 40 DEG NO 8-DIP datasheet.pdf
FAN AXIAL 38X28MM 12VDC datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 20V SOT563 datasheet.pdf