Bergquist SP400-0.009-00-22
SP400-0.009-00-22 picture photo
Mfg. Part Number
SP400-0.009-00-22
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
THERMAL PAD TO-220 .009" SP400
Datasheet Download
SP400-0.009-00-22.pdf
Availability of SP400-0.009-00-22
QUANTITY
SP400-0.009-00-22 Order Process
Ship out your order
Specifications of SP400-0.009-00-22
Internal Part NumberEIS-SP400-0.009-00-22
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSil-Pad Metric Configurations
MSDS Material Safety DatasheetSil-Pad 400 MSDS
RoHS InformationSil-PAd 400 RoHS CertSil-Pad 400 Material Report
Standard Package100
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesSil-Pad® 400
UsageDO-4
ShapeRound
Outline15.87mm x 5.08mm
Thickness0.009" (0.229mm)
MaterialSilicone Rubber
Adhesive-
Backing, CarrierFiberglass
ColorGray
Thermal Resistivity1.40°C/W
Thermal Conductivity0.9 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP400-0.009-00-22
Related LinksSP400-0., SP400-0.009-00-22 Datasheet, Bergquist Distributor
SP400-0.009-00-22 Details Description
Related parts for SP400-0.009-00-22
CONN HEADR BRKWAY .100 10POS STR datasheet.pdf
IC 16-BIT FET BUS SW 48-SSOP datasheet.pdf
FERRITE BEAD 40MHZ .297 LENGTH datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 92KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 40UF 5% 480VAC SCREW datasheet.pdf
AMP-TAB ASSY 43 POS 100 C/L DU datasheet.pdf
82UF 420V 22X25MM 105C 2000H datasheet.pdf