NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. SPAKDSP311VF150
SPAKDSP311VF150 picture photo
Mfg. Part Number
SPAKDSP311VF150
Manufacturer
Product Category
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Brief Description
IC DSP 24BIT 196-MAPBGA
Datasheet Download
SPAKDSP311VF150.pdf
Availability of SPAKDSP311VF150
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SPAKDSP311VF150 Order Process
Ship out your order
Specifications of SPAKDSP311VF150
Internal Part NumberEIS-SPAKDSP311VF150
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - DSP (Digital Signal Processors)
SeriesDSP56K/Symphony
PackagingTray
TypeFixed Point
InterfaceHost Interface, SSI, SCI
Clock Rate150MHz
Non-Volatile MemoryROM (576 B)
On-Chip RAM384kB
Voltage - I/O3.30V
Voltage - Core1.80V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case196-LBGA
Supplier Device Package196-MAPBGA (15x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPAKDSP311VF150
SPAKDSP311VF150 Details Description
Related parts for SPAKDSP311VF150
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS 2MM TIN-LEAD datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.11K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 110PO datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf