ST SPC560P50L5CEFAY
SPC560P50L5CEFAY picture photo
Mfg. Part Number
SPC560P50L5CEFAY
Brief Description
IC MCU 576KB FLASH 144LQFP
Datasheet Download
SPC560P50L5CEFAY.pdf
Availability of SPC560P50L5CEFAY
QUANTITY
SPC560P50L5CEFAY Order Process
Ship out your order
Specifications of SPC560P50L5CEFAY
Internal Part NumberEIS-SPC560P50L5CEFAY
Standard Package60
SeriesSPC56
PackagingTray
Core Processore200z0h
Core Size32-Bit
Speed64MHz
ConnectivityCAN, LIN, SPI, UART/USART
PeripheralsDMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O107
Program Memory Size512KB (512K x 8)
Program Memory TypeFLASH
EEPROM Size64K x 8
RAM Size40K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)4.5 V ~ 5.5 V
Data ConvertersA/D 26x10b
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case144-LQFP
Supplier Device Package144-LQFP (20x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPC560P50L5CEFAY
Related LinksSPC560P5, SPC560P50L5CEFAY Datasheet, ST Distributor
SPC560P50L5CEFAY Details Description
Related parts for SPC560P50L5CEFAY
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 576MA 778.5 MOHM datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 690 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
RES 224.72 OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS T/H R/A datasheet.pdf
GT30 100X100X0.23M datasheet.pdf
IC FPGA ARTIX7 324BGA datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf