| Internal Part Number | EIS-SPK10-0.006-00-43 | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant | |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | ||
| Production Status (Lifecycle) | In Production | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Series | Sil-Pad® K-10 | |
| Usage | TO-220 | |
| Shape | Rectangle | |
| Outline | 19.05mm x 12.70mm | |
| Thickness | 0.0060" (0.152mm) | |
| Color | Beige | |
| Thermal Resistivity | 0.41°C/W | |
| Thermal Conductivity | 1.3 W/m-K | |