Bel Fuse Inc. SQ24T15033-NBB0
SQ24T15033-NBB0 picture photo
Mfg. Part Number
SQ24T15033-NBB0
Brief Description
DC/DC CONVERT 3.3V 15A
Datasheet Download
SQ24T15033-NBB0.pdf
Availability of SQ24T15033-NBB0
QUANTITY
SQ24T15033-NBB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SQ24T15033-NBB0
Internal Part NumberEIS-SQ24T15033-NBB0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)36V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)15A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation2kV (2000V)
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-DIP Module, 1/8 Brick
Size / Dimension2.30" L x 0.90" W x 0.35" H (58.4mm x 22.8mm x 8.9mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQ24T15033-NBB0
Related LinksSQ24T15, SQ24T15033-NBB0 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SQ24T15033-NBB0 Details Description
Related parts for SQ24T15033-NBB0
JUMPER-H1506TR/A3049W/H1506TR12" datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS R/A LONG GOLD datasheet.pdf
VARISTOR 61.2V 500A DISC 7MM datasheet.pdf
RES SMD 2.4M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
DSUB IDC HOOD 25P GREY TINSCR datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
BUS COUPLER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW SOD80 datasheet.pdf