AVX Corporation SQCA5A681GAJME
SQCA5A681GAJME picture photo
Mfg. Part Number
SQCA5A681GAJME
Brief Description
CAP CER 680PF 50V 0605
Datasheet Download
SQCA5A681GAJME.pdf
Availability of SQCA5A681GAJME
QUANTITY
SQCA5A681GAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of SQCA5A681GAJME
Internal Part NumberEIS-SQCA5A681GAJME
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,000
SeriesSQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0605 (1613 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQCA5A681GAJME
Related LinksSQCA5A6, SQCA5A681GAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
SQCA5A681GAJME Details Description
Related parts for SQCA5A681GAJME
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 41POS GOLD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 125MW SSMINI3 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 15ppm 8pF 300 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
4MM BINDING POST UNINS RED datasheet.pdf
PRECISION CLAMP datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf