AVX Corporation SQCAEA0R3BAJME
SQCAEA0R3BAJME picture photo
Mfg. Part Number
SQCAEA0R3BAJME
Brief Description
CAP CER 0.30PF 150V 0605
Datasheet Download
SQCAEA0R3BAJME.pdf
Availability of SQCAEA0R3BAJME
QUANTITY
SQCAEA0R3BAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of SQCAEA0R3BAJME
Internal Part NumberEIS-SQCAEA0R3BAJME
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.30pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0605 (1613 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQCAEA0R3BAJME
Related LinksSQCAEA0, SQCAEA0R3BAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
SQCAEA0R3BAJME Details Description
Related parts for SQCAEA0R3BAJME
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
FUSE 500A 690V 1GKN/50 AR UC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 8.7NH 540MA 140 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES SMD 2.5K OHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS .100 SGHT TAIL datasheet.pdf
RES SMD 28 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 50V X7S 1210 datasheet.pdf