AVX Corporation SQCAEM3R3BAJME
SQCAEM3R3BAJME picture photo
Mfg. Part Number
SQCAEM3R3BAJME
Brief Description
CAP CER 3.3PF 150V 0605
Datasheet Download
SQCAEM3R3BAJME.pdf
Availability of SQCAEM3R3BAJME
QUANTITY
SQCAEM3R3BAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of SQCAEM3R3BAJME
Internal Part NumberEIS-SQCAEM3R3BAJME
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0605 (1613 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQCAEM3R3BAJME
Related LinksSQCAEM3, SQCAEM3R3BAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
SQCAEM3R3BAJME Details Description
Related parts for SQCAEM3R3BAJME
18MH V SERIES LINE FILTER datasheet.pdf